Pınar Başman Süren - Mütevelli Heyeti Başkanı

Mütevelli Heyeti Başkanı

1977 yılında Lefkoşa’da doğdu. 1994 yılında Lefkoşa Türk Maarif Koleji'ni okul ikinciliğiyle bitirip, yükseköğrenimini Boğaziçi Üniversitesi İktisadi & İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde tamamladı. 1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra, İngiltere Avon Kozmetik’te yaklaşık 1 yıl Satış & Pazarlama Departmanlarında çalıştı. Ağustos 1999 yılında Başman Group’a katılan Pınar Başman, önderlik ettiği ekiple birlikte Avon Kozmetik’in KKTC’de hızla büyümesinde katkıda bulunmuş ve şu anda Avrupa merkezi İspanya’da olan Avon’dan bu konuda üst üste başarı ödülleri alınmasını sağlamıştır.

Başman Group of Companies’in kurumsallaşma çalışmalarına öncülük eden Pınar Başman Süren, şu anda Avon Kozmetik, MAC Kozmetik ve Sarev Ev Tekstil markalarının yönetimi yanında, Başman Group’un İnsan Kaynakları ve Bilgi Teknolojileri Departmanlarının direktörlüğünü sürdürmektedir. Türk Maarif Koleji Vakfı Murahhas üyesi, Mevhibe & Mustafa Başman Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı, Türk Sigorta Yönetim Kurulu üyesi, Girişimci Kadınlar Derneği (GİKAD) Kurucu üyesi ve As Başkanı, Beylerbeyi Inner Wheel Kulübü üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, 5 dönem Kıbrıs Türk Ticaret Odası Meclis üyeliği yapmıştır. İnsanların hayatlarını güzelleştirmek, daha iyi bir yaşamları olması için onlara ek gelir fırsatları sağlamak adına çalışmaları bulunmaktadır.

2004 ve 2012 yıllarında, ‘KKTC Yılın İş Kadını’ ödülleri ile 2011 yılında ‘Yılın Sosyal Kadın Girişimcisi’ ödüllerine layık görülmüştür.

2002 yılında Atilla Süren ile hayatını birleştiren Pınar Başman Süren’in iki oğlu ve bir kızı bulunmaktadır.